Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Bílině to bude těžké. Ale chceme bodovat, má jasno kapitán

15. 10. 2015

"Padesát minut naše nově složená obrana proti Košťanům fungovala dobře. Ale musí se více sehrát," má jasno kapitán "Bořky".

 

Kubo, v bláznivém zápase s Košťany jsme ztratili tříbrankový náskok, ale nakonec vyhráli 5:4. Jak jsi viděl zápas ty osobně?

Přijel k nám kvalitní soupeř, který minulý rok hrál ještě krajskou I. A třídu. V kádru má ještě pár hráčů, kteří tuto soutěž hráli. Ukázali jsme sílu a byli jasně lepší. Jenže fotbal nemá logiku. Za stavu 3:0, kdy jsme ještě zahodili pět tutových šancí, přišla fatální hrubka v obraně. Ta nás málem stála celý zápas. Ale za stavu 3:3 jsme dvakrát skórovali a dostali na kopačky zase potřebný klid, soupeř v poslední minutě dokázal už jen snížit. Pro diváky to byl pěkný fotbal, trenérovi jsme pocuchali nervy a psychiku. Ale jak už jsem říkal, bylo to vítězství s suchém triku (smích).

Naše obrana nastoupila v novém složení. Jak podle tebe fungovala?

Dostali jsme čtyři góly, což je hodně. Určitě jsou věci, které můžeme zlepšit. Na druhou stranu jsme nastoupili poprvé v takovém složení a 50 minutě soupeři nic nedovolili. Pak nás rozhodila ta jedna blbá chyba. Ale myslím, že časem se to bude jen zlepšovat.

klaban.jpgNebyly to ale přeci jen zbytečné nervy? Vždyť padesát minut to vypadalo na snadnou výhru...

Po první obdržené brance tým znejistěl a zpanikařil, Košťany ucítily šanci a šly za tím. Po vyrovnání jsme se ale zase chytli a dovedli zápas do vítězného konce.

Z pěti zápasů máme bilanci tří výher a dvou porážek. Jak jsi s dosavadním postavením v tabulce spokojený?

Před začátkem sezóny nám odešli dva důležití hráči a když jsem viděl tabulku, tak jsem myslel, že to bude horší. Ale oba se po nevydařeném angažmá v Proboštově vrátili zpátky. Držíme klidný střed, takže jsem spokojený. Na prvního však ztrácíme šest bodů. Kdo ví, jak nám to půjde dál. Třeba se budeme prát o postup až do konce.

V neděli jedeme do Bíliny, kde nás čeká tamní rezerva. Rozhodně těžký soupeř, souhlasíš?

Rozhodně to bude těžký zápas, Bílina B hraje dobře a na první Lahošť ztrácí jen tři body. Navíc bude pro soupeře hrát i to, že se hraje na umělé trávě, na kterou jsou domácí zvyklí. Na druhou stranu budou podmínky pro oba stejné. Musíme hrát v klidu a hlavně proměňovat šance. A můj tip? Beru jedině tři body!