Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ondra Hovorka: Postavení v tabulce odráží naši dobrou práci

27. 10. 2015

Proč univerzál? Hráč, který hraje spíše v útoku, nebo záloze, se musel přesunout na levý kraj obrany. "Naše zápasy jsou jako přes kopírák. Hrajeme dobře, máme náskok, ale pak přestaneme hrát," přiznal Hovorka.

Ondro, v neděli jsme porazili Sokol Suché 4:3. Jak bys ho s odstupem času hodnotil?

Do zápasu jsme vstoupili opravdu výborně a hned od začátku na soupeře zatlačili. Díky tomu začaly jejich zadní řady chybovat a hosté nám prakticky sami připravovali šance. Úvodního tlaku jsme beze zbytku využili a za pár minut se dostali do vedení 4:0. Jenže to nám ublížilo víc, než kdyby poločas skončil 0:0. Přestali jsme se snažit náskok navýšit a tím pádem mohl soupeř více útočit. Jasným důkazem byl gól na 4:1, kdy jsme si ve vlastním malém vápně počínali velmi laxně, soupeřův hráč hlavičkoval sám mezi pěticí našich hráčů. Druhý poločas jsme začali zase kontrolovat hru. Měli jsme míč na kopačkách a dařila se nám kombinace.Celkem snadno jsme se dostávali i do šancí, které jale gólem neskončily. Poté jsme opět vypadli z tempa, nechali se zatlačit a začali dělat chyby. Soupeř našich zmatků dvakrát využil, ale naštěstí jsme vedení udrželi a získali další tři body.

Už o tom padla řeč, ale přeci jen se zeptám. Ve 22. minutě vedeme 4:0, ale místo jasného zápasu je z toho zase drama. Čím to podle tebe je?

To je jednoduché. Je to pokaždé jako přes kopírák. Hrajeme výborně a během pár minut si vytvoříme tří nebo i čtyřgólový náskok. Spokojíme se s tím, že soupeře lehce přehráváme. S myšlenkou, že nemají šanci, se pak přestaneme snažit. Naopak protivník nemá co ztratit a prakticky bez nároku na body si chce zahrát fotbal. A najednou se karta obrátí. Laxním přístupem jsme všude pozdě. Prohráváme osobní souboje a dostaneme se pod tlak. Jakmile dostaneme první gól, tak soupeř zjistí, že to jde a s vidinou alespoň vyrovnání začne hrát naplno. Zatím jsme měli vždy štěstí, že jsme vedení udrželi, ale pro příště bychom se podobného uspokojení měli vyvarovat.

hovorka.jpgTy sám jsi měl smůlu v zakončení, tvé střely zastavila tyč a břevno. Můžeš obě situace popsat?

Při první situaci si Venca Kinzl pokryl odražený míč na hranici vápna. Křikl jsem si a on mi poslal výbornou přihrávku přímo proti noze. Ve vápně byla spousta hráčů, tak jsem se ten chumel snažil obstřelit technickou střelou na zadní tyč. Věděl jsem, že když míč projde, tak brankář nebude mít šanci, protože přes tu spoustu těl nemohl nic vidět. Bohužel jsem trefil tyč, a i když se míč odrazil opět ke mně, tak jsem dorážku napálil jen do soupeřova obránce. Při druhé situaci jsem středem postupoval do otevřené obrany. Přede mnou ustupovali dva obránci, a jelikož mě nenapadlo žádné řešení, jak je obejít, tak jsem do balónu prostě práskl. Střela se mi docela povedla, ale opět jen zvonila branková konstrukce.

Po sedmi zápasech máme patnáct bodů, druhé místo je na dohled. Jak jsi spokojený a aktuálním postavením v tabulce?

Je to mnohem lepší, než jsem očekával na začátku sezóny. Na druhou stranu, nebýt dvou prohraných zápasů, mohli jsme být ještě výš. Proti Zabrušanům jsme předvedli asi nejhorší výkon sezóny. V Dubí jsme naopak, bohužel i mojí zásluhou, prohráli úplně zbytečně. Celkově si myslím, že naše postavení v tabulce jen odráží dobrou práci, kterou celý tým odvádí.

Do konce podzimní části zbývají tři zápasy. Jaký je tvůj bodový cíl?

První ze tří zápasů hrajeme už ve středu v Lahošti. Vzhledem k velkým absencím, které kvůli špatnému termínu budeme mít, žádný dobrý výsledek nečekám. Je to velká škoda, protože jsme se dostali do docela dobré formy. Následující dvě utkání bychom měli jednoznačně vyhrát. Rezervy Suché a Hrobčic pro nás nemůžou být žádnými soupeři. Z těchto zápasů budeme mít určitě šest bodů a nebylo by od věci odehrát alespoň jedno utkání s čistým kontem.

Jak se ti na podzim líbí fotbalová parta v Bořislavi?

Myslím si, že oproti minulé sezóně se chováme víc jako tým. Když jde do tuhého, tak dokážeme hrát jeden za druhého a vzájemně si pomáhat. V kabině je pravidelně výborná atmosféra. I po prohraném utkání je jasné, že hrajeme hlavně pro zábavu. S tím souvisí i stabilizace kádru. Prakticky všechny zápasy objíždíme ve stejném složení a sestava se mění jen minimálně. Nebo kvůli nuceným absencím. To se samozřejmě odráží i ve výsledcích a také v předvedené hře, kdy naše souhra je podle mě na výborné úrovni.